Наше обличчя — найнезахищеніша ділянка тіла, яка частіше та довше за інші перебуває на відкритому сонці. Ультрафіолетові промені за тривалого впливу на шкіру провокують фотостаріння шкіри, появу пігментації, зморшок, підвищують ризик розвитку меланоми. Одним словом, шкіра нашого обличчя потребує особливого захисту та турботи весь рік, а особливо влітку.
Детально розказуємо про захист обличчя від сонця та відповідаємо на часті запитання щодо кремів із SPF.
Що таке UVA та UVB промені?
UVA та UVB промені — це два види ультрафіолетового випромінювання, які досягають поверхні Землі та наносять шкоду нашому організму. Саме від їх впливу треба захищати шкіру.
- UVA (група A — aging/старіння) — промені, які здатні проникати глибоко у шкіру, впливаючи на природні колагенові та еластинові волокна. Це вони стають причиною фотостаріння шкіри: втрати еластичності та пружності, появи зморшок, пігментації тощо. Складають 95% сонячних променів, що доходять до Землі, здатні проходити крізь хмари, скло й одяг.
- UVB (група В — burn/опік) — промені, які впливають на верхні шари шкіри, спричиняючи опіки та почервоніння, можуть викликати рак шкіри. Складають 5% сонячних променів, що доходять до нас.
На сонцезахисних засобах зазвичай вказано, від яких саме променів вони захищають. Якщо на засобі вказано тільки UVB, це означає, що він здатен захистити твою шкіру від опіків, проте не здатен захистити від фотостаріння. Найкращими варіантами є засоби, які надають захист одночасно від променів груп А та В, тобто і від опіків, і від фотостаріння та його неприємних наслідків.
Що таке SPF?
SPF — це фактор захисту від УФ-променів типу UVB. Чим вища вказана цифра, тим сильніший захист шкіри від опіків і більший відсоток променів, які блокує засіб. Так, SPF 30 блокує до 96,7% UVB-променів, а SPF 50 — до 98% UVB-променів. Зверни увагу, що не існує засобів, які здатні блокувати 100% УФ-променів. Мінімальний захист, який бажано обирати, — SPF30.
Більшість дерматологів стверджує, що оновлювати SPF-захист варто кожні 2 години, незалежно від показника SPF. Ми рекомендуємо оновлювати сонцезахисний крем Dushka кожні 3-4 години (якщо є контакт із сонцем, навіть у затінку чи через скло) або одразу після контакту з водою, фізичних навантажень, витирань. На відкритому сонці бажано оновлювати засіб кожні 2 години.
У застосунку погоди у своєму телефоні ти можеш побачити УФ-індекс, який вказує на інтенсивність дії UVB-променів. За показника 3 і більше захист від сонця є необхідним.
Як діє сонцезахисний крем?
Головними компонентами сонцезахисту є фільтри, які блокують УФ-випромінювання. Вони можуть бути хімічними або фізичними (мінеральними). Фізичні фільтри (діоксид титану та оксид цинку) є більш м'якими, щадними та безпечними, підходять для чутливої та сухої шкіри, не викликають (або значно знижують ризик виникнення) подразнень, почервонінь, печіння, сльозоточивості, підходять для вагітних. Але є у фізичних фільтрів і недолік — вони білять шкіру та гірше змиваються.
Хімічні фільтри краще наносяться та не білять шкіру, вони більш водостійкі, проте можуть стати причиною алергічних реакцій, почервоніння, печіння чутливої шкіри.
Часто виробники комбінують ці фільтри для кращого захисту від сонця.
Інші інгредієнти у складі засобів мають додаткову дію: можуть знижувати ризик виникнення подразнень, надавати захист від УФ-випромінювання, зволожувати, пом'якшувати, заспокоювати шкіру тощо — це залежить від формули, розробленої виробником.
Наприклад, сонцезахисний крем Dushka поєднує в собі дві функції: захист від УФ-випромінювання та зволоження шкіри, тож за його використання немає потреби додатково користуватися зволожувальним кремом.
Наш сонцезахисний і зволожувальний крем із SPF 30 є засобом широкого спектру дії — він надає захист від UVA та UVB променів. Це комбінований крем, у якому присутні фізичні фільтри — оксид цинку й діоксид титану, та хімічні фільтри нового покоління. Хімічні фільтри використовуються для того, щоб посилити захист і подовжити його тривалість.
Інші натуральні компоненти крему надають додаткову дію: зволоження, пом'якшення, відновлення шкіри. Гіалуронова кислота та зволожувальний компонент подвійної дії глибоко та інтенсивно зволожують шкіру, попереджаючи появу сухості, лущення, зневоднення. Олія авокадо, олія насіння малини, Д-пантенол, гель алое вера розгладжують зморшки, відновлюють шкіру, заспокоюють, пом'якшують і оздоровлюють її.
Часті питання щодо крему із SPF:
— Як правильно наносити крем із SPF?
Сонцезахисний крем має повністю вкрити поверхню обличчя та шиї для надійного захисту. Через доволі щільну структуру ми рекомендуємо наносити наш крем відносно тонким шаром на очищену шкіру обличчя перед виходом на сонце — за 20–30 хвилин, і дати йому добре вбратися. Після безпосереднього контакту з водою, витирань або фізичних навантажень крем потрібно оновити, на відкритому сонці бажано оновлювати засіб кожні 2 години. В інших випадках ми рекомендуємо оновлювати крем кожні 3-4 години за контакту із сонцем (у тому числі в затінку або через скло).
Не можна та не потрібно наносити сонцезахисний крем перед сном.
— Чи закупорює пори сонцезахисний крем?
Сонцезахисні засоби самі по собі не є комедогенними, проте деякі компоненти можуть створювати ефект забитих пор (через свою водостійкість). Щоб уникнути цього, важливо ретельно очищати шкіру після використання сонцезахисного крему. Власницям жирного та комбінованого типів шкіри варто уникати засобів зі стеариновою, олеїновою кислотами, парафіном і вазеліном у складі (сонцезахисний крем Dushka не містить цих компонентів).
— Як очищати шкіру після використання крему із SPF?
Щоб ретельно очистити шкіру від сонцезахисного крему, ідеальним варіантом буде обрати очищення шкіри в 2 етапи: наприклад, гідрофільною олією для глибокого очищення та пінкою для вмивання/гелем/ензимною пудрою для видалення залишків крему.
— Чому крем вибілює шкіру?
Фізичні фільтри (діоксид титану та оксид цинку) є безпечними для шкіри та організму в цілому, не викликають подразнень і алергії, підходять для чутливої та сухої шкіри, проте мають недолік — вони вибілюють шкіру. Щоб цей ефект був не таким помітним, ми рекомендуємо наносити крем тонким шаром на очищену шкіру та давати йому достатньо часу на вбирання. Через хвилину після нанесення за необхідності можна легкими масажними рухами втерти залишки крему.
— Чому скочується крем із сонцезахистом?
Якщо нанести завелику кількість косметичного засобу (сироватки, зволожувального крему, тоніку) перед нанесенням сонцезахисного крему чи дати їм недостатньо часу на вбирання, крем із SPF може скачатися. Також причиною скочування сонцезахисного крему може бути використання засобу, неправильно підібраного під тип шкіри (наприклад, використання засобів для сухого типу шкіри на жирний). Ми рекомендуємо наносити сонцезахисний крем Dushka на очищену шкіру обличчя, адже він містить всі необхідні компоненти для зволоження шкіри.
— Для якого типу шкіри підходить крем із SPF від Dushka?
Інгредієнти нашого крему підібрані так, щоб він підходив для всіх типів шкіри, проте ми завжди наголошуємо на важливості проведення тесту натуральної косметики перед її використанням. Щоб ти могла перевірити, чи підходить тобі сонцезахисний і зволожувальний крем від Dushka, ми випустили мініверсію цього крему.
— Чи підходить крем із SPF від Dushka як база для макіяжу?
Так, декоративну косметику можна наносити на сонцезахисний крем Dushka, але перед цим треба дати йому достатньо часу на вбирання (як і для будь-якого іншого крему із SPF). Нагадуємо, що у літній період не варто використовувати забагато декоративної косметики, рекомедуємо звернути увагу на натуральну мінеральну косметику, яка не забиває пори, дозволяє шкірі дихати та допомагає підтримувати рівний і свіжий тон обличчя.
Додаткові поради із захисту шкіри обличчя влітку:
- Слідкуй за УФ-індексом і намагайся довго не перебувати на сонці у найспекотніший час дня;
- Не вмивайся занадто гарячою водою;
- Не нехтуй головним убором і сонцезахисними окулярами;
- Дотримуйся правил нанесення крему із SPF і ретельно очищай шкіру перед сном;
- Використовуй мінімум декоративної косметики;
- Користуйся натуральним бальзамом для губ для зволоження та захисту.
Бажаємо шкірі твого обличчя сяяти здоров'ям і красою!