Ті, хто раніше використовував косметику, у складі якої містяться синтетичні інгредієнти, як правило, звикли до легкого розчісування, гладкого і блискучого волосся після миття голови, пишної об'ємної піни. Такий вау-ефект досягається за рахунок використання силіконів та інших хімічних компонентів, що покривають поверхню волосся та псують його.

Чому варто перейти на натуральні засоби для волосся?

Використання ненатуральної косметики протягом тривалого часу шкідливе і для самого волосся, і для шкіри голови. Силікон накопичується на поверхні волосся і штучно потовщує його структуру, а SLS, ALS, SLES і ALES (агресивні поверхнево-активні речовини, що забезпечують жиророзчинний, піноутворювальний і потужний очищувальний ефект) порушують захисний бар'єр шкіри, призводять до появи сухості, лущення, подразнень і лупи. Після таких засобів волосся стає нездатним до зволоження, висихає зсередини, стає сильно пошкодженим, а шкіра голови — незбалансованою. Таким чином виходить замкнене коло: волосся стає жирнішим і важчим, йому необхідне частіше миття, яке знову і знову запускає руйнівний процес, — вау-ефект зникає і ти не розумієш, що із цим робити. Від такого гарного та блискучого волосся раптом не залишається і сліду. 

Вихід — перехід на натуральні засоби для волосся, але є нюанс — він не такий простий і вимагає певних зусиль.

Чому перехід на натуральну косметику для волосся потребує часу?

Натуральні засоби для догляду за волоссям допомагають подолати замкнене коло та проблеми, викликані постійним використанням ненатуральних засобів. Однак парадокс у тому, що при переході на натуральний догляд може виникнути деяке розчарування, адже сформований штучний шар вимивається, волосся починає здаватися ще більш ламким і сухим, плутається і погано розчісується, перші рази після миття може бути відчуття «брудного волосся», начебто його не мили зовсім. Без паніки! Перехід на натуральний догляд вимагає передусім терпіння. Для зняття силіконового шару та повернення волосся до життя потрібен час.

Нижче — кілька порад, щоб зробити цей перехід менш стресовим:

  1. Процес адаптації до шампуню може зайняти 2-4 тижні (залежно від регулярності миття голови), цей час піде на зняття силіконового шару. За можливості спробуй здійснювати перехід у вільний час (наприклад, у відпустці). Те, наскільки сильно силікони закріплюються на волоссі, безпосередньо залежить від їх структури: товщини та якості волосся, частоти використання фена та засобів для укладки.
  2. Гребінець з натуральної щетини допоможе видалити шар силікону, що утворився на волоссі. Перед миттям голови ретельно розчеши волосся таким гребінцем.
  3. Не мий голову вниз головою, так воно буде менше плутатись і зручніше вимиватися.
  4. Для очищення волосся середньої довжини достатньо мінімальної кількості шампуню — розміром з волоський горіх. Думка про те, що рясна піна — запорука якісного очищення, неправильна, хоча перший час менша кількість піни буде незвичною. 
  5. Волосся варто мити шампунем кілька разів (мінімум 2, за потреби — 3 рази), масажувати його до тих пір, поки воно не стане досить гладким (почне «скрипіти»). 
  6. Під час переходу мий голову так часто, як потрібно. Натуральні шампуні можна використовувати щодня без шкоди шкірі голови та волоссю. Інгредієнти, що входять до складу натуральних шампунів, відновлюють клітини та регулюють роботу сальних залоз шкіри голови, а отже, мити її згодом можна буде рідше, ніж зазвичай (раз на 2-4 дні). Памʼятай, що на жирність голови, окрім засобів для очищення, впливає ще багато факторів.
  7. Обов'язково використовуй додатковий інтенсивний догляд за волоссям, який полегшить розчісування та пришвидшить відновлення волосся. Додатковий догляд включає використання натурального кондиціонеру після кожного миття та щотижневе нанесення (1-2 рази на тиждень) натуральної маски.
  8. Не три волосся рушником та не розчісуй мокре волосся.
  9. Інші додаткові дії, які допоможуть скоротити тривалість перехідного періоду й повернути волоссю здоров'я та природну красу: регулярне розчісування, масаж голови, здорове харчування.

Пам'ятай! У складі натуральних шампунів містяться рослинні компоненти та ефірні олії, вони можуть спричинити появу алергії (за індивідуальної непереносимості певних природних компонентів) або просто не підійти саме тобі, тому треба шукати свій натуральний шампунь і не здаватися, якщо не знайдеш його з першого разу. Вибір натуральної косметики дуже індивідуальний — один засіб може ідеально підійти одній людині, але абсолютно не підійти іншій. Щоб знайти свій догляд, необхідно експериментувати і шукати.

Натуральні засоби Dushka, які ми в першу чергу рекомендуємо для переходу:

  • Серія «З кератином» — для тонкого, ламкого, сухого та пошкодженого волосся. Гідролізат кератину та олія жожоба повертають волоссю природний блиск і силу. Ефірні олії апельсина, іланг-ілангу і лимона зміцнюють постраждале коріння, потовщують волосся і покращують його ріст.
  • Серія «Лайм» — робить волосся гладким, блискучим і слухняним. Компоненти у складі (олія броколі, авокадо, арганова олія, ефірна олія лайма) полегшують розчісування, зволожують і живлять волосся, повертають йому природний блиск.
  • Тверді шампуні (можна обрати будь-який, залежно від потреб і типу волосся) — їх переваги, окрім натурального складу: зручні у використанні, легко наносяться та добре піняться, не містять консервантів.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ВСІ ЗАСОБИ ДЛЯ ВОЛОССЯ DUSHKA

Потрібна консультація та допомога у виборі засобів для волосся? Звертайся до наших менеджерів:
+38 (‎050) 030-40-50 (дзвінки, Viber, Telegram, з 9:00 до 18:00 без вихідних)