Про догляд за шкірою підліткаПідлітковий період — час активних гормональних і фізіологічних змін в організмі, який часто супроводжується змінами, що відображаються на шкірі обличчя підлітка: поява надмірної жирності (або навпаки — сухості), забитих пор, висипань і запалень. Щоб убезпечити підліткову шкіру від появи дерматологічних проблем, які можуть вплинути зокрема і на самооцінку, варто започаткувати щоденні ритуали догляду за шкірою. Ранній правильний догляд допоможе захистити підлітка від появи висипань, чорних цяток і запалень у майбутньому або вирішити вже наявні проблеми.

З якого віку починати доглядати за шкірою обличчя

Вік, з якого дівчатам і хлопцям варто більш ретельно доглядати за шкірою обличчя, дуже індивідуальний. Перші ознаки того, що «цей час настав», — зміни, які можна побачити безпосередньо на шкірі: зазвичай це поява жирності та жирного блиску чи навпаки — сухості та лущення, перші висипання. Такі зміни стають помітними в різному віці: частіше це 11-13 років, але вони можуть з'явитися і в 10, і в 14 років. У будь-якому разі (навіть за відсутності явних змін) вже з 10 років обов'язковим є щоденне очищення обличчя від накопиченого за день бруду за допомогою спеціальних м'яких засобів. Інші засоби, такі, як тонік, сироватка та крем, можуть знадобитися пізніше, необхідність їх використання вже залежить від змін, які явно можна помітити на шкірі.

Які засоби потрібні для щоденного догляду за шкірою підлітка

Засоби для щоденного догляду за шкірою підлітка

1. М'який гель чи пінка для вмивання — очищення шкіри від накопиченого за день бруду є обов'язковим з 10-річного віку. Завдяки правильному очищенню ми знижуємо ризик появи дерматологічних проблем у майбутньому — чим краще слідкуємо за очищенням шкіри, тим менше ризик появи чорних цяток, прищів і запалень. Важливо, щоб засіб для вмивання підлітка був виготовлений з використанням м'яких піноутворювачів рослинного походження, не містив спирту, парабенів і сульфатів — натуральні пінка чи гель не будуть сушити шкіру, натомість зберігатимуть природний захист шкіри та водно-жировий баланс.

Dushka рекомендує:

2. Тонік — завдяки ньому ми завершуємо процес очищення шкіри, прибираючи залишки бруду та (якщо підліток користується декоративною косметикою) макіяжу. Процес тонізації освіжає шкіру, зберігає її водно-жировий баланс, прибирає зайву жирність, стягує пори та готує шкіру до нанесення поглибленого догляду — сироватки та/або крему.

Dushka рекомендує:

3. Крем. Креми для підлітків виконують різні функції: зволоження, боротьба з висипаннями, скорочення виділення шкірного себуму, заспокоєння запальних процесів, відновлення шкіри тощо. Все залежить від активних компонентів крему та потреб шкіри. Важливо пам'ятати, що жирна шкіра, як і суха, потребує зволоження, тож якщо у кремі є підсушувальні компоненти, які допомагають прибрати висипання та запалення, його варто чергувати зі зволожувальним кремом. 

Наприклад, Dushka рекомендує чергувати підлітковий крем для проблемної шкіри зі зволожувальним кремом – через 2-3 тижні використання крему для проблемної шкіри варто зробити паузу, використовуючи крем для сухої шкіри протягом тижня, а потім за необхідності знову повернутись до крему для проблемної шкіри.

Крем для підліткової шкіри повинен мати легку структуру, добре наноситись і швидко вбиратись, надто щільна структура може призвести до появи небажаного жирного блиску. У натуральних кремах, розроблених для підліткової шкіри, ти зустрінеш спеціальні компоненти, такі як: 

  1. Ніацинамід — форма вітаміну B3, що дуже добре знімає запалення, регулює надмірне виділення шкірного себуму, запобігає появі нових висипань, звужує пори;

  2. Бісаболол — потужний протизапальний інгредієнт: має загоювальну та протимікробну дію, знімає подразнення та почервоніння, прискорює процес відновлення шкіри;

  3. Ефірна олія чайного дерева — допомагає попередити появу акне, прискорює відновлення шкіри після появи висипань, надає потужну заспокійливу та антисептичну дію, прибирає подразнення та почервоніння;

  4. Ефірна олія розмарину — прибирає надмірну жирність, регулюючи виділення шкірного себуму, прибирає запалення, допомагає відновити шкіру після появи висипань;

  5. Пребіотик Biolin P — стримує розвиток патогенних бактерій, сприяє загоєнню шкіри, надає протигрибкову та протимікробну дію, зміцнює та відновлює захисну мікрофлору шкіри;

  6. Трегалоза — захищає клітини шкіри від зневоднення влітку і замерзання взимку, утримує потрібну вологу всередині і посилює захисний бар'єр шкіри. Усуває сухість, лущення, свербіж;

  7. Олія коноплі — потужний зволожувальний компонент. Пом'якшує шкіру, запобігає зневодненню, сприяє скорішому відновленню шкіри, заспокоює її і посилює захист шкіри від зовнішніх подразників;

  8. Алантоїн — стимулює регенерацію тканин, позбавляє шкіру від ороговілих клітин і пом’якшує її, а також збільшує вміст води в клітинах. Має заспокійливу дію, володіє протизапальним ефектом і делікатно зволожує шкіру. Алантоїн ідеально підходить для чутливої шкіри;

  9. Сорбітол — добре зволожує шкіру, усуває подразнення;

  10. Екстракт зеленого чаю — заспокоює і загоює пошкоджену шкіру, покращує колір обличчя, усуває почервоніння шкіри і надмірну жирність, бореться з висипом вугрів, очищає і звужує пори шкіри.

Dushka рекомендує:

4. Сироватка — засіб для поглибленого догляду за шкірою. Вона дуже добре зволожує шкіру, допомагає компонентам крему проникати в глибокі шари шкіри, доповнює та посилює їх дію. Сироватка не є обов'язковим засобом щоденного догляду, але вона прискорює та посилює ефект від використання крему. Також чим глибше зволожена шкіра, тим менше вона жирніє — в результаті ймовірність появи чорних цяток або запалень знижується. 

5. Легкий пілінг. Для відлущення підліткової шкіри з 14 років (за необхідності) рекомендується використовувати лише надм'який пілінг 1 раз на тиждень. Саме такими є ензимні натуральні пудри Dushka — вони на 100% складаються з натуральних м'яких компонентів  — ензимів, які м'яко та ніжно очищають і відлущують шкіру, зберігаючи її водно-жировий баланс і природний захист. 

Dushka рекомендує: 

6. Маски для обличчя. З 14 років 1 раз на тиждень також можна використовувати натуральні глиняні маски. Залежно від складових, вони забезпечують шкірі додатковий догляд: нормалізують роботу сальних залоз, прибирають висипання та запалення, глибоко очищають пори та допомагають позбутися чорних цяток, сприяють відновленню шкіри тощо. Після використання маски важливо протерти шкіру тоніком і нанести зволожувальний крем, адже глина трохи підсушує шкіру.

Dushka рекомендує: 

  • Маска «Зелена» (з зеленою глиною) для боротьби з акне, прищами, почервоніннями і запаленнями;
  • Маска «Чорна» (з чорною глиною та гряззю Мертвого моря) проти чорних цяток і надмірної жирності шкіри;
  • Маска «Detox» (з червоною глиною) для свіжості обличчя, відновлення водного балансу та нормалізації роботи сальних залоз.  
  • Альгінатна маска «Black Power» (з зеленою глиною та активованим вугіллям) для боротьби з чорними цятками, висипаннями, жирністю шкіри. 

7. Бальзам для губ — захищає шкіру губ від появи сухості, лущення та тріщинок внаслідок впливу вітру, сонця та морозу. Важливо, щоб бальзам мав натуральну основу та містив комплекс натуральних олій, що захищають і зволожують шкіру губ, інакше від його використання буде мало користі. Також пам'ятай, що бальзам треба наносити за 15-20 хвилин до виходу на вулицю.

Поради щодо вибору підліткової косметики

Обирай засоби з м'яким натуральним складом

Уникай косметики, яка містить парабени, сульфати та спирт. Всі ці компоненти зашкодять і сухій, і жирній шкірі — вони будуть пересушувати її, і згодом такий догляд призведе до зворотного ефекту — ще більшої жирності, висипань і запалень (для жирної шкіри) або ще більшої сухості, лущення та подразнення (для сухої шкіри). Віддавай перевагу рослинним екстрактам, вітамінам, натуральним зволожувачам і піноутворювачам рослинного походження.

Враховуй тип шкіри: суха, жирна, комбінована, проблемна

Активні інгредієнти у складі засобів відрізняються залежно від типу шкіри, правильно підібраний догляд допоможе вирішити задачі, які стоять перед тобою. І навпаки — невірно підібраний догляд може нашкодити. Наприклад, для жирної шкіри важливі компоненти, що регулюють виділення себуму (ніацинамід, екстракт зеленого чаю, ефірна олія розмарину), а для сухої  зволожувальні інгредієнти (гіалуронова кислота, олія коноплі, гель алое, алантоїн). Якщо є сумніви у виборі догляду, за порадою можна звернутися до косметолога, дерматолога або представників компанії, у якої ти хочеш придбати косметику.

Потрібна допомога у виборі підліткової косметики - пиши нам

Надавай перевагу косметиці, розробленій з урахуванням особливостей підліткової шкіри

Є засоби для більш дорослої шкіри, які також підійдуть і підліткам, але краще обирати косметику, розроблену саме для підліткової шкіри, адже активні компоненти цих засобів враховують особливості та потреби шкіри в підлітковому віці.

Так, підліткова серія косметики Dushka містить м'які натуральні інгредієнти, які:

  • не пересушують шкіру та не викликають подразнення;
  • регулюють виділення шкірного себуму;
  • очищають шкіру, зберігаючи природний захисний бар'єр шкіри (косметика, вибрана навмання, може порушувати його);
  • зменшують запалення, прибирають почервоніння та запобігають появі акне;
  • мають мінімальний ризик алергічних реакцій, що важливо для чутливої підліткової шкіри;
  • підтримують природний баланс шкіри без ефекту липкості чи надмірного блиску;
  • зменшують ризик появи рубців, розширених пор та інших проблем зі шкірою у майбутньому.

Косметика, дійсно розроблена для підліткової шкіри, буде більш ефективною та безпечною.

Проведи тест перед використанням косметики

Тест на індивідуальну чутливість до компонентів косметики є сенс проводити в будь-якому віці, адже яким би мінімальним не був ризик виникнення алергічної реакції, він все одно існує, адже всі ми індивідуальні. Перед першим використанням нового продукту нанеси невелику кількість на непомітну ділянку шкіри (наприклад, згин ліктя) та зачекай декілька годин. При найменших ознаках подразнення від такого продукту треба відмовитись.

Важливо! Компоненти підліткової серії Dushka підібрані з урахуванням чутливої підліткової шкіри та мають мінімальний ризик виникнення алергічної реакції.

Щоденний догляд підлітка може бути простим, але дуже корисним, якщо підібрати правильні безпечні засоби. Піклуйся про шкіру з раннього віку, щоб зменшити ризик появи прищів, чорних цяток і запалень у майбутньому, обирай натуральні засоби для догляду та впевнено насолоджуйся своїм відображенням у дзеркалі разом з Dushka!